Strona główna
Aktualności
Zarząd
Komisje
Kalendarz imprez
Kluby
Sukcesy zawodników
Puchar Bieszczadów
Bieg Lotników
Kontakt
Linki
Archiwum
MUKS Podkarp. Jedlicze

 

>>>

>>>>

>>>>>>

<<<<<<<<

<<<<<<

>>>>>>

<<<<<<<

>>>>>>>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalej

2 3

Podkarpacki Okręgowy 
Związek Narciarski 
w Ustrzykach Dolnych

Zapraszamy na strony poświęcone Podkarpackiemu Okręgowemu Związkowi Narciarskiemu z siedzibą w Ustrzykach Dolnych

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski swą siedzibę ma w budynku Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych, pok. nr 12 B (parter).

Adres: 38-700 Ustrzyki Dolne,  ul. Kopernika 1. Telefon: (013) 460 8020;
fax.: (013) 460 8016; e-mail:
sport@ustrzyki-dolne.pl
Biuro czynne codziennie (oprócz sobót i niedziel) w godz. 730 - 1530

Prezes: Stanisław Nahajowski - tel. 013 461 1710  
Sekretarz: Krzysztof Lachowski, tel. jw. oraz tk. 602324019

Numer konta: Bieszczadzki Bank Spółdzielczy  w Ustrzykach Dolnych 
Nr:  09 8621 0007 2001 0002 1773 0001

DRUK WNIOSKU O PRZYZNANIE LICENCJI SĘDZIEGO
DRUK WNIOSKU na ODZNAKĘ DLA ZASŁUŻONEGO DLA SPORTU
DRUK WNIOSKU NA ODZNACZENIA PAŃSTWOWE

Regulaminy i wytyczne

AKTUALNOŚCI

Puchar Bieszczadów - Mistrzostwa POZN w Biegach Narciarskich - 16-18.01.09

Zawody odbędą się  się na trasie biegowej "Pod Żukowem" w Ustianowej Górnej. Zgłoszenia do zawodów (zgodne z wytycznymi PZN) należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 16.01.2009r. – do godz. 1400  na adres biura  zawodów.  Zgłoszenia przesłane (w formie: pisemnej, e-mail, faks) po tym terminie nie będą przyjmowane. Przy weryfikacji przedstawiciele klubów winni okazać oryginalne zgłoszenia na drukach PZN

Więcej >>>>>

Puchar Bieszczadów - Mistrz. POZN - V Lotosu CUP w skokach narciarskich - Zagórz, 9-10.01.09

131 zawodników z 12 klubów wystartowało w inaugurujących sezon zawodach LOTOS Cup rozegranych dla skoczniach Zakucie w Zagórzu.  Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta – z piątki skaczącej na skoczni HS 23 najlepsza okazała się Magdalena Pałasz. Pierwsza liderka klasyfikacji LOTOS Cup 2009 nie była do końca zadowolona ze swoich skoków. Organizatorzy: Centrum Promocji AK-Pol, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu, Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski.

 

LOTOS CUP

  PUCHAR BIESZCZADÓW

9.01

10.01

Klasyfikacja generalna

Międzywojewódzkie Zawody - Mistrzostwa POZN w konk. alpejskich - 8-10.01.09

Aktualne wyniki:

9.01.2009

10.01.2009

Punktacja klubowa

Galeria

10 styczeń to drugi dzień zmagań młodych alpejczyków - juniorów i juniorek B i C - rywalizujących na stoku stacji narciarskiej Gromadzyń w konkurencji slalom. Bardzo dobrze dwa przejazdy slalomu pokonało dwoje ustrzyckich zawodników,  Krystian Klimek i Aleksandra Łukaszyk. Krystian stanął na podium na III pozycji, a Ola tuż za podium na IV. Pozostali zawodnicy UKN Laworta potwierdzili wzrastającą formę i uplasowali się na dobrych miejscach, w II dziesiątce stawki zawodników. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się finałami XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Podkarpackie 2009. Dla przypomnienia w Ustrzykach Dolnych odbędą się 3 konkurencje tej najważniejszej imprezy dla młodych sportowców w Polsce. Oprócz konkurencji alpejskich odbędą się biegi narciarskie i snowboard. Mamy świadomość, że jeszcze dzieli naszych zawodników pewien dystans do najlepszych zawodników, ale starty w tym sezonie potwierdzają, że drzemią w naszych dziewczętach i chłopcach możliwości, aby ten dystans się systematycznie zmniejszał.

Ciekawostką zawodów było przybycie na zawody komisji antydopingowej. Przewodniczący komisji w porozumieniu z jury zawodów ustalił zasady kontroli. Do badań wytypowani zostali zawodnicy i zawodniczki z grupy juniorów i juniorek B, którzy zajęli pierwsze III miejsca oraz V zawodnik w klasyfikacji indywidualnej.

Tak jak, w I dniu zawodów zwyciężali zawodnicy z najlepszych polskich klubów. Potwierdza to prowadzona podczas tych mistrzostw klasyfikacja klubowa, w której zwyciężyli: I miejsce -  KN Gondola Krynica, II - WKN Warszawa, III - KS AZS Zakopane, IV - KS Firn Zakopane, V - MKS Skrzyczne Szczyrk a VI KS Grań Karpacza. UKN Laworta zajęła 11 miejsce na 24 sklasyfikowane kluby uczestniczące w zawodach.

Foto: Andrzej Górski

Więcej >>>>>

 
 
 

Świąteczne Ustrzyki Dolne – Anno Domini 2008 (trochę inaczej)

 

Zanim rozpoczną się pierwsze zawodny narciarskie - a będzie ich tej zimy (jak pozwolą warunki śniegowe) sporo,  proszę zapoznać się z impresją fotograficzną na temat Ustrzyk Dolnych. Zdjęcia wykonał Michał Kuzdro.

Ale już niebawem odbędą się:

Galeria (foto: Michał Kuzdro)

Terminarz imprez 2009 - narciarstwo biegowe

Terminarz imprez 2009- narciarstwo alpejskie


Szkolenia sędziowskie przed sezonem 2008/2009

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się kurs na sędziów narciarskich, który w zeszły weekend odbył się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych. Łącznie z pozytywnym wynikiem szkolenie ukończyło 54 osoby, w tym 33  na sędziów okręgowych oraz 21 na sędziów kandydatów.  Organizatorzy kursu to: Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski, Urząd Miejski  oraz Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych. Wykładowcami szkolenia byli: p. Stanisław Marek - sędzia międzynarodowy z Nowego Targu, ekspert i delegat techniczny PZN, p. Paweł Sykała - sędzia związkowy, DT PZN, przewodniczący podkomisji sędziowskiej POZN. Przeprowadzony kurs jest częścią przygotowań naszego miasta do przeprowadzenia w III dekadzie lutego 09 konkurencji narciarskich w ramach XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Podkarpackie 2009. Wcześniej - 23 listopada odbyło się przedsezonowe seminarium wszystkich sędziów z naszego regionu. Uczestnictwo w tym szkoleniu było warunkiem weryfikacji sędziego na kolejny sezon .

Więcej 


Terminarz imprez narciarskich POZN na sezon 2008/09

Na posiedzeniu Zarządu POZN w dniu 16.10.2008 zatwierdzono terminarz imprez narciarskich Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego na seznon zimowy 2008/08

Terminarze:

Biegi narciarskie

Konkurencje alpejskie

Skoki i kombinacja norweska

 

Więcej 


Zawody na nartorolkach POZN, trasa w Bandrowie Narodowym

Na drodze powiatowej w Bandrowie Narodowym odbyły się zawody na nartorolkach POZN. Wszyscy uczestnicy startowali na dystansie 3 km.

Więcej 


Mistrzostwa Polski UKS w Kombinacji Norweskiej i Skokach, Zagórz, 4-5.10.2008r.

Na skoczniach igielitowych K-20 i K-40 w Zagórzu po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa polski Uczniowskich Klubów Sportowych w kombinacji norweskiej i skokach. 4 października młodzi zawodnicy z całej Polski oraz z Ukrainy i Białorusi w strugach deszczu rywalizowali najpierw na skoczni, a w godzinach popołudniowych na trasie biegowej 4 i 2km. Łącznie na starcie stanęło ponad 130 zawodników z 23 UKS-ów. W drugim dniu zawodów odbył się konkurs skoków. Na uwagę zasługuję niezwykły hart ducha młodych zawodników, którzy doskonale poradzili sobie w tych bardzo trudnych warunkach pogodowych a także bardzo dobra organizacja zawodów przeprowadzona przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu pod kierownictwem p. Edwarda Mąki oraz wspierających pozostałych współorganizatorów.

Wyniki:

Kombinacja norweska

Skoki

Więcej 


Podsumowanie Sezonu Zimowego 2007/08, Ustrzyki Dolne, 6.06.2008r.

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu zimowego 2007/08. W spotkaniu udział wzięli między innymi Prezes PZN Apoloniusz Tajner, Prezes POZN Stanisław Nahajowski, Prezes Podk. Stow. Zw. Sportowych w Rzeszowie Jerzy Szczerbaty, Kierownik  Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Marcin Szczepański, przedstawiciele samorządów lokalnych: Burmistrz Ustrzyk Dolnych Henry Sułuja, Wicestarosta powiatu bieszczadzkiego Zygmunt Krasowski, Burmistrz Zagórza Bogusław Jaworski, członkowie Zarządu POZN, zawodnicy, trenerzy, działacze, sędziowie i rodzice zawodników. Zebranych przywitał Stanisław Nahajowski Prezes POZN. Następnie głos zabrał Prezes polskiego Związku Narciarskie Apoloniusz Tajner, który omówił pracę Polskiego Związku Narciarskiego oraz stan przygotowań narciarskich kadr narodowych do sezonu 2008/09. Po tych wypowiedziach dokonano wręczenia najlepszym zawodnikom: biegaczom, alpejczykom i skoczkom przygotowane dla nich pamiątkowe statuetki i medale.

Więcej 


MISTRZOSTWA POZN - PUCHAR BURMISTRZA W SKOKACH ZAGÓRZ, 24-25.05.2008r

W dniach 24-25 maja br. na skoczniach igielitowych K-40 i K-20 a także na malowniczej trasie biegowej ze startem i metą przy  MGOKiS Zagórz odbyły się Letnie Mistrzostwa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego oraz Puchar Burmistrza Zagórza w skokach i kombinacji norweskiej. W zawodach tych uczestniczyli reprezentanci 5 klubów z naszego województwa i z Polski. Zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych (2 grupy przedstartowe oraz  juniorzy C i juniorzy B). Najwięcej czołowych miejsc zdobyli reprezentanci KS "Wisła" Ustronianka, a następnie LKS" Olimpia" Goleszów, ZKN "SOKÓŁ" Zagórz oraz ZTS "Zakucie" Zagórz. Organizatorem głównym tej bardzo udanej imprezy był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu. W ceremonii wręczenia medali, pucharów i i nagród uczestniczyli między innymi p. Stanisław Nahajowski - Prezes POZN oraz p. Bogusław Jaworski - Burmistrz Zagórza

Wyniki kombinacji norweskiej

Wyniki skoków

Pozostałe informacje na stronie oraz galerie zdjęć na stronie: www.mgokis-zagorz.pl/


Podsumowanie Bieszczadzkiej Ligi Narciarskiej w k. Alpejskich - 19.04.08 - Laworta

W kawiarni Stacji Narciarskiej "Laworta" - 19 kwietnia br. odbyło się podsumowanie Ligi. Przedmiotem klasyfikacji generalnej tej całosezonowej imprezy były zawody odbyte 18.01, 27.02 oraz 28.02. W uroczystości wręczenia najlepszym naszym alpejczykom medali i upominków udział wzięli: Stanisław Nahajowski - Prezes POZN Ustrzyki D., Krzysztof Lachowski - Urząd Miejski, Mariusz Kobzdej - Wice prezes UKN Laworta, Bartłomiej Kądziołka - trener - UKN Laworta Ustrzyki D., a także pozostali działacze narciarscy z naszego terenu, rodzice zawodników oraz sami zawodnicy.

 

Wyniki klasyfikacji generalnej

Galeria 


Puchar Burmistrza i Puchar Laworty w k. alpejskich -27 i 28.02. Ustrzyki Dolne

27.02 br. na stokach Gromadzynia  odbyły się  zawody narciarskie w konkurencjach alpejskich - slalom o Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych. Zawody odbyły się w trudnych warunkach pogodowych i śniegowych, ale spragnieni startów i śniegu narciarze dość licznie stawili się na starcie.

Galeria - 27.02

Wyniki - 27.02

28.02

Zawody o Puchar Laworty odbyły się w konkurencji slalom gigant. Konkurencję rozegrano w dobrych warunkach śniegowych, trasa (stacja narciarska Gromadzyń) była zmrożona, dobrze przygotowana i dla wszystkich równa.

Galeria - 28.02

Wyniki - 28.02

Więcej


Wojewódzkie IMS o Woj. Gimnazjada w Bieg. Narciarskich - 19-20.02. Ustianowa G.

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich (19.02) oraz Wojewódzkiej Gimnazjadzie (20.02). Zawody odbyły się  na trasie biegowej w Ustianowej Górnej. Oprócz rywalizacji indywidualnej odbyło się współzawodnictwo szkół. O miejscu szkoły decydowała suma 4 najlepszych czasów zawodników lub zawodniczek. Szczegółowe wyniki w załączonym komunikacie. Łącznie 19 i 20.02 uczestniczyło 292 zawodników i zawodniczek z ok. 30 szkół z województwa podkarpackiego.
20 lutego odbyła się Wojewódzka Gimnazjada. Warunki atmosferyczne z 19 na 20- znacznie się pogorszyły i zmusiły organizatorów do wzmożonego wysiłku, aby trasę przygotować do odpowiedniego - zgodnego z wymogami - stanu. Zmienione zostało miejsce startu i mety. Dokonane zmiany pozwoliły sprawnie przeprowadzić zawody.

W Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród chłopców zwycięstwo odniosła drużyna z SP Lubatowa przed NSS Ustrzyki Dolne i ZSP Klimkówka. Natomiast wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła NSS Ustrzyki Dolne, przed SP Jedlicze i SP Lubatowa. Sensacją zawodów stał się występ najmłodszej uczestniczki, urodzonej w 2000 r. Izabeli Marcisz, która w rywalizacji z o 5 lat starszymi dziewczętami zajęła 7 miejsce na 55 sklasyfikowanych.

Więcej


Mistrzostwa SZS Województwa Podkarpackiego w k. alpejskich - 6.02. Ustrzyki D.

6 lutego br.  na trasie "Gromadzyń Średni" odbyły się Wojewódzkie Igrzyska, Wojewódzka Gimnazjada i Wojewódzka Licealiada w Narciarstwie Alpejskim. W imprezie uczestniczyło ponad 100 zawodników z kilkunastu szkół z naszego województwa.

Więcej


XXI Bieszczadzki Bieg Lotników - 1 i 3.02.2008r. - trasa w Ustianowej G.

II dzień zawodów (3 luty br. ), to ciężka praca organizatorów, aby trasę, po nocnych opadach deszczu, uczynić bezpieczną.
Efekt tej pracy był zaskakujący niemalże dla wszystkich uczestników. Trasa na pętlach 5,5 km umożliwiła przeprowadzenie biegów, zarówno w biegu głównym mężczyzn na dystansie 22 km oraz  w biegu głównym kobiet na dyst. 11 km. Również trasa dla "tzw. Gwiazd" na dyst. 2 km, tj.  dla działaczy, narciarskich, trenerów, sędziów itp. nie zmusiła zawodników do korzystania z opieki medycznej (zapewnionej przez organizatorów).
W biegu głównym zwyciężył Rafał Wegrzyn, zwycięzca biegu XX edycji, II miejsce zajął Kamil Fundanicz, a III Bartosz Fundanicz. W biegu głównym kobiet I miejsce zaskakująco zajęła Monika Długa z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, przed Marcelą Marcisz (MKS Halicz) oraz Aleksandrą Prekurat z AZS AWF Katowice. Pozostałe rezultaty na linkach dot. wyników.

Foto: Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych    

Foto: Andrzej Górski

   

W I dniu zawodów  uczestniczyło ponad 160 zawodników. Biegi odbywały się przy bardzo dobrych warunkach śniegowych i na bardzo dobrze przygotowanej trasie "Pod Żukowem" w Ustianowej Górnej/k. Ustrzyk Dolnych. 3 lutego odbędzie się Bieg Główny Mężczyzn na dyst. 20 km  oraz Kobiet na dyst. 10 km. Lista zgłoszeń nie jest jeszcze zamknięta, serdecznie zapraszamy na trasę w Ustianowej G. Zgłoszenia można jeszcze dokonać na 1 godz. przed startem (na trasie). Start godz. 10.30.

Więcej


Zmiana terminu XXI Bieszczadzkiego Biegu Lotników.

Informujemy, że ze względu na niesprzyjające warunki śniegowe i atmosferyczne zmuszeni jesteśmy przełożyć termin XXI edycji Bieszczadzkiego Biegu Lotników.
Nowy termin to 1 i 3 luty br. 1 lutego odbędą się biegi dla dzieci i młodzików, natomiast 3 lutego Bieg Główny dla grup od juniorów młodszych (Junior B) do seniorów i weteranów.

Więcej...


Puchar Bieszczadów w Bieg. Narciarskich-12-13.01.08 -Ustianowa G. k. Ustrzyk D.

Zawody odbyły się  się na trasie biegowej "Pod Żukowem" w Ustianowej Górnej. Uczestniczyło w nich 305 zawodników z 35 klubów z całej Polski. 12 stycznia rozegrano biegi stylem klasycznym we wszystkich zaplanowanych kategoriach wiekowych. Niestety radykalnie pogarszające się warunki atmosferyczne nie pozwoliły na rozegranie biegów 13 stycznia stylem dowolnym. Jury zawodów w porozumieniu z trenerami poszczególnych klubów podjęło decyzje o zakończeniu zawodów po I dniu zawodów. Zadecydowała troska o bezpieczeństwo, tak licznie przybyłych na zawody, zawodników. Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych i dystansach zamieszczono w pozycji wyniki 2008. Klasyfikację klubową wygrał KS AZS AWF Katowice z łączną il. pkt 1793 przed LKS Poroniec i MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Więcej...


XXI Bieszczadzki Bieg Lotników, Ustrzyki Dolne, 18-22.01.08

W dniach 18-20 stycznia 08. na trasach narciarskich "Pod Żukowem" w Ustianowej G. k. Ustrzyk Dolnych odbędzie się XXI Bieszczadzki Bieg Lotników oraz  II Mistrzostwa Polski dla Osób po Transplantacji w narciarstwie alpejskim i biegowym. Zgłoszenia należy przesłać pisemnie, telefonicznie lub osobiście na adres : Biuro Zawodów – Urząd Miejski, ul. Kopernika 1, 38-700 Ustrzyki Dolne, tel. (013) 460 8020, fax (013) 461 1123 lub e-mail: sport@ustrzyki-dolne.pl  w terminie do 17.01.2008r. dla grup dzieci i młodzików oraz do 19.01.08 dla grup pozostałych.

Więcej...